Dożynkersi

dozynkersi4
Dożynkersi to kapela o pop-rokowym brzmieniu (jedyna obecnie tego typu w gminie i mieście formacja), która swoją działalność pod tym szyldem, rozpoczęła w 2011 r. podczas Gminnych Dożynek w Borkowie. Jednak to nie był początek kapeli. Wcześniej występowali jak Brzozowo Band. Zespół powstał jako efekt warsztatów muzycznych w ramach PROW realizowanych przez GOPS Gminy Kolno w latach 2009 – 2010 w CKR w Brzozowie. Początki to po prostu podstawy gry na gitarze i keyboardzie, dopiero po jakimś czasie wyłonił się obecny skład kapeli.
Obecny skład kapeli to sześciu muzyków: Łukasz Cudnik, Daniel Okurowski, Damian Kołowajtys, Marcin Dąbrowski, Bartłomiej Leszczyński oraz Paweł Podeszwik.
W ich repertuarze początkowo dominowały przearanżowane covery. Obecnie koncerty uzupełniane są kompozycjami własnymi. Zespół ma już nagraną pierwszą płytę, na której możemy wysłuchać 3 kawałki w pełni autorskich. W intrenecie możemy też wysłuchać parę ich wykonów w tym autorską pastorałkę „Obok ciebie”
Od początku istnienia Dożynkersami opiekuje się Paweł Podeszwik, który nie tylko aranżuje kawałki i komponuje ale też gra na bębnach. Należy wspomnieć, że Paweł jest multiinstrumentalistą grającym i na klawiszach i saksofonie, i gitarze, i wspomnianej perkusji.
Zespół występuje nie tylko na imprezach organizowanych na terenie naszej gminy (dożynki, Wianki w Koźle, Dzień Kobiet i inne) ale także zapraszany jest na koncerty w innych ośrodkach. Stawiski, Turośl, Mały Płock Sokółka, Nowogród.
Po za graniem rokowym zespół ma również koncerty akustyczne, podczas których doskonale widać i słychać umiejętności zarówno pojedynczych muzyków jaki zgranie całego zespołu.
Obserwując zespól od początku jego istnienia nie można nie stwierdzić, że progres jest wyraźny. Z każdym koncertem zarówno repertuar jak i wykonanie są coraz lepsze. Dzięki temu, może już wkrótce Dożynkersi będzie miał okazję zagrać koncerty dla szerszej publiki.