Projekty

„Nasz mały świat – zmieniajmy go na lepsze”
Termin: luty 2017- listopad 2017

Miejsce: Gmina Kolno

Realizuje: CENTRUM KULTURY GMINY KOLNO W KOŹLE

Koordynatorzy CKGK – Marcin Sekściński, Marzena Szczech

 

Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017!

nck-dk

Zapraszamy na pierwszą w regionie rowerową grę terenową!

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Kolno Integracja, Centrum Kultury Gminy Kolno oraz Koło Gospodyń Wiejskich i Ochotnicza Straż Pożarna w Janowie serdecznie zapraszają do udziału w pierwszej w regionie terenowej grze rowerowej ” Śladami przeszłości i teraźniejszości” już 17 września br. Uczestnicy spotykają się o godz. 13.00 po remizą OSP w Janowie, by o godz. 13.30 wyruszyć w trasę Janowo – Niksowizna – Łosewo – Janowo. Po drodze mnóstwo atrakcji i niespodzianek, a na zakończenie piknik rodzinny. Zapraszamy!

Terenowa gra rowerowa to jednej z kilku projektów z dofinansowaniem ze środków z Narodowego Centrum Kultury, które zostaną zrealizowane w naszej gminie dzięki temu, że Centrum Kultury Gminy Kolno pozyskało środki na realizację dwuetapowego projektu w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2017. W pierwszym etapie powstała diangoza potrzeb kulturalnych mieszkańców naszej gminy, a w drugim etapie CKGK w trybie konkursowym wybrało pięć inicjatyw kulturalnych  do dofinansowania.

Poniżej przedstawiamy listę projektów, które zostały złożone i zaakceptowane do realizacji. Gratulujemy autorom!

Będzie się działo 😉

  1. Gminny Turniej Wsi, wnioskodawca – Magnum Noli,
  2. „Śladami Przeszłości i teraźniejszości – 25 lecie Gminy Kolno”, wnioskodawca – Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Kolno,
  3. „Bliżej muzyki – bliżej ludzi”  wnioskodawca – SMOOTHNI,
  4. „Teatr – świat moich marzeń”, wnioskodawca – grupa nieformalna,
  5. „Foto-parasole”, „wnioskodawca – Grupa Pań z Kozła”.

Szanowni Państwo! Projekt: „Nasz mały świat – zmieniajmy go na lepsze” uważamy za otwarty! Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi dokumentami i składania wniosków Waszych własnych projektów kulturalnych! Liczymy na Was! Termin tylko DO 16 CZERWCA!!!.

Regulamin-DK-CKGK

formularz

Kolejne spotkanie w ramach Dom Kultury +, tym razem rozmawialiśmy o regulaminie naboru wniosków do projektu.

 

 

 

 

 

Zapoznaj się z diagnozą potencjału i zasobów w zakresie kultury w Gminie Kolno, wykonaną na zlecenie CKGK przez laboratorium Badań i Działań Społecznych „SocLab”

raport-Kolno-final-4

Miej wpływ na kulturę w naszej gminie! Wypowiedz się ! Prosimy Cię o wypełnienie poniższej ankiety!

Ankieta

Została ona stworzona w celu poznania Twojej opinii dotyczącej spraw związanych z kulturą i spędzaniem czasu wolnego w gminie Kolno. Uzyskane w ten sposób informacje wpłyną na planowanie i realizację działań kulturalnych w gminie.

 

Zapraszamy Państwa do udziału w programie dotacyjnym Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+”, który jest realizowany przez nasze Centrum. W ramach projektu będzie prowadzona diagnoza Państwa potrzeb w obszarze kultury. Kolejnym etapem projektu będzie sfinansowanie najlepszych pomysłów i inicjatyw. Zapraszamy na pierwsze spotkanie do Czerwonego.

plakat_Twoj-pomysl_2017

Dom Kultury +, pierwsze z 5 spotkań za nami. Spotkanie odbyło się w piątek 17 marca br. , było twórczo, dynamicznie, ciekawie. Wypracowaliśmy wiele pomysłów, porozmawialiśmy o kulturze w naszej gminie.

20 marca spotkanie w świetlicy w Zabielu! Szczegóły na plakacie poniżej:

22 marca spotkanie w świetlicy w Borkowie! Szczegóły na plakacie poniżej:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22 marca spotkanie w świetlicy w Lachowie! Szczegóły na plakacie poniżej: