Koncerty z okazji Dnia Kobiet

DK_magnum_2016_04_01_wKilka koncertów i spotkań z okazji Dnia Kobiet odbyło się w naszej gminie. W ich trakcie życzenia i kwiaty wręczał Paniom Józef Wiśniewski, Wójt Gminy Kolno.

W organizację uroczystości w Lachowie włączył się tamtejszy zespół Magnum Noli, który zadbał o wystrój sali, słodki poczęstunek i artystyczny program. Na scenie, 12 marca obok Magnum Noli i pieśniarza Marka Jodłowskiego zaprezentowały się również uczennice Szkoły Podstawowej w Lachowie: Julia Wyka, Kamila Wyka i Wiktoria Boryszewska. Kwiaty zgromadzonym Paniom wraz z serdecznymi życzeniami wręczyli: Józef Wiśniewski, wójt gminy Kolno i Wojciech Zduńczyk, radny gminy Kolno.

W niedzielę 13 marca w Zabielu na scenie w świetlicy CKGK zaprezentowały się wszystkie gminne zespoły, ale zanim rozpoczęła się część artystyczna Józef Wiśniewski, wójt gminy Kolno złożył wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia i wraz z przewodniczącym Rady Gminy Kolno – Wojciechem Jermaczem oraz strażakami z OSP Zabiele wręczył każdej z nich kwiat. W tym czasie strażak z OSP Zabiele przeczytał napisany przez siebie okolicznościowy wiersz. W dobry nastrój wprowadził też zgromadzonych gości Kabaret Sibrzanki, który tworzą panie z koła gospodyń w Borkowie

Po kilku zabawnych skeczach na scenę wkroczył zespół Dożynkersi i skradł serca przebojami w tym m.in. „Love me tender”. Piosenkę dla Panów z okazji Dnia Mężczyzn zaśpiewała Ola Cudnik. Zespół Magnum Noli z Lachowa pokazał swoje umiejętności w okolicznościowym repertuarze na który składały się m.in. piosenki: „Testosteron”, „Babę zesłał Bóg”, czy „Gdzie ci mężczyźni” – w trakcie tej ostatniej w rolę mężczyzny wracającego do domu spontanicznie i z humorem wcielił się Kazimierz Koter z CKGK. Członkinie Towarzystwa Przyjaciół Borkowa przygotowały nieco inny program przypominając los kobiet żyjących w trudniejszych czasach oraz poezję noblistki Wisławy Szymborskiej. Po przerwie na tort na scenie zaprezentowały się „Zabielanki” oraz pieśniarz Marek Jodłowski. Uroczystość zakończyło wspólne śpiewanie z zespołem ludowym „Czerwieniacy”. Atmosfera spotkania była wyjątkowa, aż trudno było się rozstać, ale jak zapowiedział Marcin Sekściński, dyrektor Centrum Kultury Gminy Kolno będą kolejne okazje do wspólnego spędzania czasu i wspólnego śpiewania. Uroczystość w Zabielu przygotowało Centrum Kultury Gminy Kolno przy wsparciu strażaków z OSP Zabiele i pań z koła gospodyń w Zabielu, które upiekły przepyszne ciasta.

DK_tort_2016_03_08_w

Dzięki inicjatywie pani Jadwigi Kołowajtys, radnej Gminy Kolno miłe spotkanie z okazji Dnia Kobiet po raz pierwszy odbyło się również w Wincencie.

Centrum Kultury Gminy Kolno składa serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji koncertów z okazji Dnia Kobiet oraz występującym w ich trakcie zespołom, grupom i solistom.