Warsztaty Wycinanki Tradycyjnej

Pani Anna Ceberek – prowadząca warszty – urodziła się 13 II 1989 r. w tradycyjnej kurpiowskiej rodzinie we wsi Zalas, gm. Łyse, pow. Ostrołęcki. Z powodzeniem ukończyła studia na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt. Następnie zdobyła wykształcenie z zakresu rachunkowości oraz kształcenia pedagogicznego. Obecnie pracuje zawodowo w zakładzie JBB Łyse.  Kultura kurpiowska Więcej…

Senioriada 2019

To już tradycja, tuż przed Dniem Babci i Dniem Dziadka, seniorzy z gminy Kolno spotykają się w Borkowie aby wspólnie spędzić czas.Muzyka, tańce i śpiewy na ludowo w Szkole Podstawowej w Borkowie odbył się VIII Dzień Seniora. Organizatorami spotkania było Koło Gospodyń Wiejskich w Borkowie, Centrum Kultury Gminy Kolno, Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Borkowie, (więcej…)

Prima Aprilis w Lachowie

Po raz trzeci na scenie naszej świetlicy gościliśmy zespoły teatralne i kabaretowe z okazji Międzynarodowego Święta Prima Aprilis. A jako że jest to święto pełne niespodziewanych niespodzianek to w tym roku postanowiliśmy je zrobić 8 kwietnia. (więcej…)

Warsztaty

Takie warsztaty  tylko w Centrum Kultury Gminy Kolno w Koźle, moc atrakcji i dużo innowacji – więc nic dziwnego, że na zajęcia z Izą Murawską przyjechały przedszkolaki z Zabiela, a nawet z Łomży 🙂 Już teraz zapraszamy na kolejne. (więcej…)

„Tropem Wilczym Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

Uczestnicy „Tropem Wilczym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych” stawili się 4 marca w Lachowie, by w ten sposób uczcić pamięć i oddać hołd żołnierzom antykomunistycznego podziemia z lat 1945-1963. W wydarzeniu uczestniczyli honorowi goście: pan Stefan Kownacki ps. „Gołąb”, rodzina Hieronima „Roga” Rogińskiego i rodzina Kazimierza Lenkiewicza ps. Warmiak” oraz m.in. przedstawiciele władz parlamentarnych,

(więcej…)

Działo się ferie

Ci, którzy skorzystali z oferty feryjnej Centrum Kultury Gminy Kolno, nie mogli narzekać na nudę. Zajęcia teatralne, plastyczne, wspólne zabawy i wycieczki te wszystkie atrakcje przygotowaliśmy dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Czas ferii szybko upłynął ale z naszych zajęć można korzystać na co dzień do czego serdecznie zapraszamy.

(więcej…)

Senioriada w Borkowie

Była muzyka, tańce i śpiewy. Tym razem na ludowo w Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Borkowie odbył się VII Dzień Seniora. Organizatorami spotkania było Koło Gospodyń Wiejskich w Borkowie, sołtys Borkowa Sławomir Cudnik oraz Centrum Kultury Gminy Kolno.

(więcej…)