Dzień Kobiet w Zabielu

Jak co roku 8 marca jest dniem szczególnym. To dzień, w którym możemy podziękować i dziękujemy naszym miłym paniom za trud przebywania z nami na co dzień. Tak było i tym razem. Wspólnie z członkami Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabielu oraz Wójtem Gminy Kolno – Józefem Bogdanem Wiśniewskim z radością witaliśmy przybyłe Panie na spotkanie w świetlicy w Zabielu. Na scenie wystąpiły wszystkie grupy i zespoły śpiewacze działające przy Centrum Kultury Gminy Kolno w Koźle, pod kierunkiem Ani i Pawła Podeszwików. A były to zespoły z Wykowa, Janowa, Zabiela, Lachowa. Wysłuchaliśmy też utworów w wykonaniu zespołów „Zabielanki”, Borkowiacy” oraz „Czerwieniacy”.

Spotkanie poprowadził nowy dyrektor CKGK – Mariusz Wesołowski. Przy wejściu na salę wszystkie Panie otrzymały przypinkę z okazji tego dnia.

Na wszystkich tego dnia czekał słodki stół oraz kawa i herbata.  Panie przywitał oraz złożył życzenia wójt Gminy Kolno – Józef Bogdan Wiśniewski. Humorystycznym wierszem na temat kobiet, już po raz ósmy podzielił się druh Władysław Kowalczyk. Wszystkie panie zostały obdarowane kwiatkiem, a zwieńczeniem uroczystości był tort z racami do którego pokrojenia został poproszony wójt Józef Wiśniewski oraz prezes OSP w Zabielu Andrzej Sekściński. 

MG

Klikając w zdjęcie można obejrzeć fotorelację z imprezy