I Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet 30+

siat_zab_01
Wspaniale i sportowo przywitały wiosnę nasze dzielne kobietki! Dnia 22 marca odbył się w Zabielu I Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet 30+. Impreza odbyła się z inicjatywy Centrum Kultury Gminy Kolno oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sprint” w Zabielu.
Do rywalizacji zgłosiły się 3 drużyny: Borkowo, Zabiele i Kolnianki. Drużyny składały się z „Kobiet 30+”, czyli rocznik 1985 i starsze . Wszystkie mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów, a przepisy zostały troszeczkę „złagodzone”. Każda z drużyn przyjechała na turniej z dużą ekipą kibiców. Najbliższa rodzina, przyjaciele, sąsiedzi, mężowie, dzieci a nawet wnuki towarzyszyli każdej z drużyn i mocno zagrzewali do sportowej walki. Atmosfera była bardzo miła i rodzinna. Po skończonym meczu każdy mógł poczęstować się pysznymi ciastami, które również przygotowały siatkarki-gospodynie z Zabiela.
Mimo miłej rodzinnej atmosfery, na boisku toczyła się momentami zacięta walka. Szczególnie w meczu Borkowo – Zabiele. Pierwszy set wygrało Borkowo 25:20, Zabielanki jednak nie poddały się i wygrały drugi set 25:17. Mecz rozstrzygnąć musiał Tie-break do 15pkt. Emocje sięgnęły zenitu gdy zrobiło się 12:12, ostatecznie jednak Zabiele wygrało 15:12. Drużyna z Kolna, pokonała bardzo gładko 2:0 Borkowo i Kolno i zajęła zdecydowanie I miejsce. Gratulacje należą się jednak dla wszystkich drużyn, za stworzenie wspaniałego sportowego widowiska. Drużyny z Zabiela i Borkowa trenują dopiero 4 miesiące, także w kolejnej edycji może powalczą z bardziej doświadczoną drużyną z Kolna.
Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy oraz medale, które wręczyli: Wójt Gminy Kolno Pan Józef Bogdan Wiśniewski, Dyrektor ZSS w Zabielu Pani Ewa Lipnicka oraz Dyrektor Centrum Kultury Gminy Kolno Pan Kazimierz Koter. Dwie statuetki ufundował też UKS „Sprint” w Zabielu, które wręczył Prezes Agnieszka Chutkowska. A były to wyróżnienia dla:
Najlepsza Siatkarka – Bożena Kowalewska (Kolno)
Seniorka Turnieju – Barbara Kosobucka (Kolno)
Wyniki rywalizacji:
I miejsce – Kolnianki
II miejsce – Zabiele
III miejsce – Borkowo
Organizatorów bardzo cieszy fakt dużego zainteresowania turniejem, padła więc propozycja żeby impreza stała się cykliczną, a nawet zorganizować podobny turniej jesienią.
Agnieszka Chutkowska
Organizatorzy chcieliby również złożyć szczególne podziękowania dyrekcji Zespołu Szkół Samorządowych w Zabielu za udostępnienie sali gimnastycznej i zaangażowanie w samą organizację turnieju.