Dzień papieski Totus Tuus

W tym roku obchodziliśmy 38 rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową naszego Wielkiego Rodaka św. Jana Pawła II. Chociaż XVI Dzień Papieski obchodziliśmy  9 października br. pod tytułem: „Jan Paweł II- Bądźcie świadkami miłosierdzia” pomagając naszej zdolnej młodzieży, wspierając modlitwą i ofiarą materialną inicjatywę Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, to w niedzielny wieczór 16 października br. zgromadziliśmy się w naszym kościele parafialnym na wieczorze papieskim pt. „Totus Tuus”. Młodzież naszej parafii, ucząca się w naszym Publicznym Gimnazjum, Bartłomiej Chodnicki uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Kolnie, Martyna Truszkowska uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Kard. S. Wyszyńskiego w Kolnie, Marcelina Skrodzka studentka leśnictwa na SGGW w Warszawie, młodzież ze scholi parafialnej przybliżyła nam bogatą biografię Ojca Świętego Jana Pawła II, słowa które kierował do nas Polaków, poezję i homilie. Młodzież do występu przygotowywali: pan Kazimierz Koter pracownik naszego Centrum Kultury i Rekreacji w Lachowie, Alina Skrodzka-Zaleśna katechetka i ks. Bartłomiej Jaźwiński wikariusz. Dzisiaj potrzeba byśmy, nie tylko wspominali św. Jana Pawła II, jego życie i słowa, ale też byśmy, jego nauczanie wprowadzali w nasze codzienne życie. Na zakończenie naszego wieczoru po modlitwie apelowej udaliśmy się pod pomnik św. Jana Pawła II, który stoi przy naszym kościele składając symboliczne kwiaty i znicze. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i odpowiedzieli na zaproszenie naszej zdolnej młodzieży.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Tekst i zdjecia: Ks. Bartłomiej