Po raz trzeci na scenie naszej świetlicy gościliśmy zespoły teatralne i kabaretowe z okazji Międzynarodowego Święta Prima Aprilis. A jako że jest to święto pełne niespodziewanych niespodzianek to w tym roku postanowiliśmy je zrobić 8 kwietnia. Tegorocznym lifemotiv’em igrców lachowieckich były jaja. Choć same prezentacje nie były bezpośrednio związane z tym tematem to wszystkie przerywniki, i konkursy, i potrawy „kręciły się” wokół odwiecznego problemu: Co było pierwsze? Jajko czy kura?

Tym tematem oraz wieloma innymi zajmowały się w swoich programach trzy zespoły.

– Połączone Siły Teatrów Szkolnych z Czerwonego, Wykowa i Lachowa – zespół zaprezentował skrócony nieco program ph. „Kabaret Horrorek prezentuje”,

– Kabaret Koła Gospodyń Wiejskich z Bialik –  mogliśmy pośmiać się przy scence obyczajowej ukazującej problemy współczesnej wsi

– Wesołe Babeczki czyli Koło Seniorów działające przy GOKiS w Stawiskach pod czujnym okiem Katarzyny Konopko – panie, pomimo, iż seniorki, wykazały się niespożytą energią w scence, w której dworowały sobie z prastarego obyczaju zrękowin.

Słodki poczęstunek, znaczy się, pankejki (kto nie wie co to jest, może naleźć odpowiedź w przepastnych zasobach internetu) przygotowały panie z Magnum Noli – Joanna Salachowska, Iza Tyszka i Wanda Wyka – za co jesteśmy im niezmiernie wdzięczni!

Oczywiście wszyscy goście i widzowie mogli również posilić się konkretnymi pokarmami. Jajek „na twardo” było bez liku i każdy mógł częstować się do woli – choć zabrakło soli.

Tutaj szczególne podziękowania kierujemy do właścicieli Fermy Drobiu „Banaś” z Wincenty. To oni zapewnili pełne zaopatrzenie w serwowany pokarm!

Już szykujemy się do czwartej edycji przeglądu więc wszystkie zespoły i osoby z poczuciem humoru brać się do roboty i szykować programy!

 

 

 

 

Kategorie: Relacja