Ministerialna dotacja dla Centrum Kultury Gminy Kolno

Centrum Kultury Gminy Kolno w Koźle zdobyło pierwszą w tym roku dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  30 tys. zł w ramach Programu Edukacja kulturalna to dofinansowanie na realizację projektu pt. „Aktywnie – kulturalnie – twórczo”.

Projekt zakłada organizację międzypokoleniowych warsztatów tradycji kurpiowskich i będzie składać się z kilku istotnych elementów, których celem jest przekazanie wiedzy na temat zanikającej już techniki tworzenia wycinanek kurpiowskich oraz gwary. Będą m.in. warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz audycje radiowe.  Ciekawym efektem projektu będzie mural stworzony przez  młodych ludzi w przestrzeni publicznej, który ma być ich nowoczesną interpretacją tradycyjnej wycinanki kurpiowskiej. Ważnym elementem zadania będzie też napisanie scenariusza przedstawienia teatralnego opartego na gwarze i kulturze kurpiowskiej, przedstawienie będzie międzypokoleniowe i zostanie zaprezentowane w 5 ośrodkach kultury w województwie podlaskim.

(tekst: www.gminakolno.pl)