Wielkie żarcie Magnum Noli

Środek północnego morza, skwar, słońce w pełni a na łagodnych falach kołysze się niewielka tratwa. Na niej trzy eleganckie osoby mocno już znudzone długotrwałym dryfowaniem. Tak zaczyna się jednoaktówka autorstwa Sławomira Mrożka „Na pełnym morzu”. Od niej to właśnie swoje występy rozpoczęła nowopowstała grupa teatralna z Lachowa. Cztery panie – dotychczas mogliśmy słuchać w zespole Magnum Noli – postanowiły spróbować swoich sil na scenie teatralnej. Ich debiut, który miał miejsce 25 stycznia br w świetlicy w Lachowie, okazał się wielkim sukcesem. Na widowni zasiadło około 90 osób. Dowcip Mrożka w połączeniu z grą kobiet spowodowały, że mogliśmy spędzić miły wieczór w wesołej atmosferze.
Nie będziemy opowiadać, ani treści sztuki, ani sposobu gry, gdyż już planowane są występy w innych świetlicach na terenie gminy. Więc każdy będzie mógł osobiście obejrzeć spektakl i wziąć udział w przedniej uczcie duchowej.
Wspomnijmy tylko, że ów spektakl ma dodatkowy element. Poza mrożkowskim, absurdalnym humorem, zespół zakpił sobie z tzw „spektakli przy stoliku”, w których zawodowi aktorzy odczytują – z mniejszą lub większą interpretacją – teksty współczesnych sztuk. Zespół z Lachowa pokazał, że z niewielkim wysiłkiem i takimiż środkami można bardzo uatrakcyjnić ową dość skostniałą formę.
Zapraszamy do odwiedzenia świetlic w waszych miejscowościach w dniu kiedy pojawi się tam zespół teatralny Magnum Noli.
W spektaklu wystąpiły: Regina Bogdańska, Justyna Góralczyk, Agnieszka Filipkowska oraz Anna Kołakowska.
Wykorzystano muzykę: Andreasa Vollenweidera oraz Jean Michela Jarre.
Zespół składa wielkie podziękowanie państwu Barbarze i Robertowi Trzonkowskim za użyczenie jednego z najważniejszych rekwizytów w spektaklu.
Wkrótce zamieścimy zdjęcia z premiery oraz krótką relację filmową.