Poetycki wieczór

Koncert, który mogliśmy wysłuchać w niedzielny wieczór w świetlicy w Czerwonem sprawił, że ten styczniowy, a jednak mało zimowy dzień stał się dla widzów bardziej pogodny. Zespół Lira z Białegostoku zaprezentował ponadgodzinny koncert, na który składały się w połowie utwory autorstwa Marka Grechuty, a w połowie własne kompozycje do wierszy Adama Mickiewicza.

Myślę, że nie ma większej potrzeby prezentować twórczości Grechuty. Wystarczy przypomnieć że ponad 30 lat był on jednym z najważniejszych wykonawców piosenki autorskiej. Wraz z zespołem Anawa obok takich wykonawców jak Leszek Długosz czy Ewa Demarczyk stanowili elitę polskiej estrady. Jak okazało się i dzisiaj jego twórczość cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród starszych jak i młodszych.
W drugiej części mogliśmy wysłuchać wierszy A. Mickiewicza z muzyką autorską zespołu. Tak w treści jak i w formie utwory bardzo zbliżone do pierwszej części koncertu. Dzięki temu można było wysłuchać przemyślanego i spójnego programu.
Dowodem na niezły poziom wykonawczy i ciepłe przyjęcie przez uczestników koncertu niech będzie fakt, że zespół był trzykrotnie wywoływany do bisów.
Mamy nadzieję, że to nie ostatnie takie wydarzenie, które będziemy mogli podziwiać na scenach świetlic naszej gminy.

Zdjęcia z koncertu można obejrzeć tutaj