„Cała Polska Czyta Dzieciom” i Gmina Kolno też

14 kwietnia w świetlicy Centrum Kultury Gminy Kolno w Zabielu odbyło się pierwsze z cyklu spotkań z przedszkolakami i uczniami naszych szkół w ramach tej wyjątkowej ogólnopolskiej akcji.

Do głośnego czytania wierszy Brzechwy i Tuwima Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem i Centrum Kultury Gminy Kolno zaprosiło nie tylko swoich pracowników. W Zabielu wiersz pt. „Okulary” przeczytał pan Marek Bazydło, radny Gminy Kolno. Publiczność żywo reagowała, szczególnie na wiersz „Lokomotywa” w interpretacji Kazimierza Kotra. Najmłodsi uczestnicy spotkania dowiedzieli się jakie korzyści płyną z czytania, ale sami też udowodnili, że już potrafią czytać i zaprezentowali kilka wierszy. Na zakończenie spotkania dzieci chętnie ustawiały się w kolejce do pomalowania twarzy.

cpcd_w

Kolejne spotkania w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” odbyły się 20 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Borkowie i Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Janowie. Akcja Cała Polska Czyta Dzieciom trafiła też do Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Wykowie, Szkoły Podstawowej w Lachowie i w Zaskrodziu.