600 lecie Starego Gromadzyna

Mieszkańcy Starego Gromadzyna zorganizowali uroczystość z okazji 600 lecia istnienia tej miejscowości. 18 czerwca w remizie odbyła się uroczysta msza św. a następnie odsłonięcie i poświęcenie kamienia z pamiątkową tablicą.

gromadzyn
Po mszy św. odprawionej przez Ks. kanonika Stanisława Uradzińskiego, dziekana kolneńskiego zgromadzeni udali się na plac przy remizie. Tu uroczystość rozpoczęto od wspólnego odśpiewano hymnu. Po powitaniu gości nastąpiło odsłonięcie tablicy, którego dokonali ks. kanonik Stanisław Uradziński – Dziekan Kolneński i proboszcz parafii św. Anny w Kolnie, Józef Bogdan Wiśniewski – wójt Gminy Kolno i Grzegorz Filipkowski – sołtys Starego Gromadzyna. Na czarnej granitowej tablicy wyryto napis: „Pozostańcie wierni doświadczeniu pokoleń, które żyły na tej ziemi z Bogiem w sercu i z modlitwą na ustach (…) Zachowajcie jako skarb największy to, co było źródłem duchowej siły naszych ojców” – Z okazji Jubileuszu 600-lecia powstania Starego Gromadzyna w roku 1050 rocznicy Chrztu Polski Mieszkańcy wsi A.D. 2016”. Po złożeniu przez mieszkańców Starego Gromadzyna kwiatów pod tablicą, okolicznościowe przemówienia wygłosili wójt Józef Wiśniewski i Robert Nadara, wicestarosta kolneński. Obaj panowie z okazji tego wyjątkowego jubileuszu przekazali mieszkańcom pamiątkowe grawertony. Głos zabrał również pan Józef Filipkowski, jeden z najstarszych mieszkańców Starego Gromadzyna.
Po oficjalnej części odbył się festyn rodzinny.