To już tradycja, tuż przed Dniem Babci i Dniem Dziadka, seniorzy z gminy Kolno spotykają się w Borkowie aby wspólnie spędzić czas.Muzyka, tańce i śpiewy na ludowo w Szkole Podstawowej w Borkowie odbył się VIII Dzień Seniora. Organizatorami spotkania było Koło Gospodyń Wiejskich w Borkowie, Centrum Kultury Gminy Kolno, Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Borkowie, oraz sołtys Borkowa Sławomir Cudnik.

Biesiada zgromadziła wielu mieszkańców Borkowa i nie tylko. Na wypełnionej po brzegi sali zasiedli m. in. Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno, ksiądz proboszcz Krzysztof Wróblewski, Anastazy Jan Kalinowski, przewodniczący Rady Gminy Kolno, Marek Baczewski, radny gminy Kolno, Krzysztof Kajko, prezes Banku Spółdzielczego w Kolnie, Stanisław Szymańczyk, dyrektor ZOPO oraz przedstawiciele klubów seniora i zespołów śpiewaczych z terenu gminy Kolno.

Borkowska Senioriada z roku na rok przyciąga coraz więcej zespołów artystycznych. Sceniczne występy zainaugurował „Koncert życzeń” w wykonaniu KGW w Borkowie, później na scenie prezentowały się uczennice z SP w Borkowie, zespoły „Borkowiacy” i „Czerwieniacy” oraz kapele spoza naszej gminy ‚Przekrój” i „Miód na serce”. Motywem przewodnim imprezy był taniec i pieśń ludowa. Walczyk, oberek, polka, polonez to tańce ludowe i narodowe, których można było nauczyć się pod wprawnym okiem instruktora tańca Kazimierza Trzaski. Dopełnieniem spotkania były serdeczne życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka, symboliczne prezenty od KGW w Borkowie oraz okolicznościowy tort ufundowany przez Józefa Bogdana Wiśniewskiego, wójta gminy Kolno.

 

 

Kategorie: Relacja